Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś

Gdzie założyć bloga? – najlepsze platformy dla początkujących blogerów

12 kwietnia 2021 gdzie założyć bloga


Początki w zakładaniu swojego pierwszego bloga zawsze bywają trudne. Nawet posiadając już pomysł na tematykę bloga oraz mając warsztat pisarski, przed nami staje kolejny problem – gdzie założyć bloga? W Internecie jest pełno witryn, które oferują założenie bloga nawet za darmo, ale która z nich jest najlepsza? Bezpieczeństwo również gra olbrzymią rolę, więc, której platformie zaufać?

Miejsca, w których można założyć bloga za darmo

Przeglądając Internet, nieraz każdy z nas trafił na blog poświęcony poszukiwanej przez nas tematyce, który był prowadzony na popularnym Bloggerze. Estetyczna oprawa graficzna oraz łatwość w operowaniu blogiem sprawiają, że strona ta jawi się jako atrakcyjna alternatywa nie tylko dla początkujących, ale i doświadczonych blogerów, którzy stawiają bardziej na pasję, niż zarobek. Rejestracja jest szybka i prosta, a przede wszystkim darmowa. Plusami tej strony jest stabilny hosting, co nakłada się na to, że będąc zwykłym blogerem, nie trzeba niczym szczególnym się martwić i w spokoju kontynuować swoje zajęcie. Wiąże się to jednak z tym, że bloger nie jest właścicielem swojej prowadzonej strony, przez co zarobki nie są możliwe. Nie każdemu taka opcja odpowiada, dlatego należy dokładnie przejrzeć zasady platform. Mimo wszystko Blogger jest idealną opcją dla pasjonatów i osób, które pragną prowadzić bloga w formie hobbistycznej.

Kolejną platformą, która umożliwia darmowe założenie i prowadzenie bloga jest sławny WordPress. Jest to przejrzysta i ciekawa alternatywna dla bardziej zaangażowanych osób, ponieważ platforma wymaga od użytkownika opłat za jakiekolwiek edycje bloga w kwestii graficznej. Dokonać można tego za pomocą różnego rodzaju wtyczek, których pełno jest na stronie. Jeśli komuś ta opcja nie wydaje się wadą, a sprawiedliwym warunkiem do zaakceptowania, wtedy można bardzo wiele wyciągnąć z prowadzenia bloga w WordPress. Mimo tego platforma ta jest najbardziej popularna wśród blogerów i co pomogło stworzyć ciekawą społeczność blogerów.

Płatne platformy

Wix to znana i ceniona platforma blogowa, która dostępna jest na rynku już od 2006 roku. Podstawowa wersja jest za darmo, ale chcąc wyciągnąć z platformy jak najwięcej, należy wtedy trochę za to zapłacić. Nie są to duże sumy, a pozwalają utrzymać stronę, wpłynąć na jej atrakcyjność, a przy tym również zacząć zarabiać. Wix jest bardzo atrakcyjny pod względem graficznym dzięki dużemu wyborowi szablonów. Poza tym platforma posiada ciekawą możliwość rozbudowania strony, co można uzyskać w prosty sposób, a umiejętność kodowania nie jest potrzebna.

Biura tłumaczeń

Redakcja allcinema.pl

Nasz zespół doradza w kwestiach związanych z dotarciem do klienta w biznesie. Dzielimy się wiedzą z zakresu mediów, marketingu oraz finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gdzie założyć bloga
pozycjonowanie strony wordpress
badanie satysfakcji klienta

Jesteś zainteresowany reklamą?